Jedz często, ale mniejsze porcje

wrocław dietetyka wrocław leczenie otyłościTo rada dla tych, którzy błędnie sądzą, że schudnąć można tylko wtedy, gdy przestaje się jeść. Otóż nic bardziej mylnego! Kiedy nie dostarczymy niezbędnej ilości składników odżywczych, nasz organizm zaczyna się bronić. Odkłada on wówczas zapasy tłuszczu, które po zakończeniu drakońskiej diety, ukażą się pod postacią boczków i grubszych ud ozdobionych cellulitem.

Pij wodę

Woda, zwana również źródłem życia, to także sposób na skuteczne odchudzanie. Wystarczy pić każdego dnia przynajmniej półtora litra wody – najlepiej niegazowanej – by wspomóc dietę. Woda bowiem oszukuje żołądek, w związku z czym zaspokajamy głód. Co więcej – woda zbawiennie wpływa na kondycję naszej skóry, która staje się bardziej sprężysta i zdrowsza.

Jedz warzywa i owoce

Warzywa i owoce powinny wchodzić w skład codziennej diety, gdyż są źródłem cennych witamin, zwłaszcza witaminy C oraz B – karotenu. Dostarczają także kwasu foliowego. Zawierają znaczne ilości składników mineralnych takich jak: wapń, potas, magnez, sód. Dzięki warzywom i owocom, polepszy się również nasze samopoczucie – lekkie dania sprawiają bowiem, że jesteśmy bardziej wypoczęci, a co za tym idzie – pozytywniej nastawieni do życia.

Unikaj słodyczy i cukru

Stwierdzenie, że na pobudzenie najlepsza czekoladka, to niestety mit. Badania wykazują, że słodycze owszem, dostarczają energii, ale na krótko. Już po niedługim czasie musimy sięgnąć po kolejną porcję czekolady, by dostarczyć organizmowi energii. A kolejna porcja, to kolejne zbędne kilogramy. Musimy pamiętać, że słodycze to puste kalorie, które najbezpieczniej zastąpić owocami.

Ćwicz

Rozsądna dieta, sporządzona przez dietetyka, połączona z wysiłkiem fizycznym, to najlepszy sposób na zgrabną sylwetkę. I nie chodzi tu o katowanie się na siłowni. Wystarczy codzienny spacer ulicami Wrocławia, by nasze ciało stało się jędrniejsze i nabrało zdrowego wyglądu.